جهان کمپیوتر و انترنت

13 مکان سانسور شده در گوگل ارٍت

ارسال شده توسط داریوش خراسانی در تاریخ: 03 مارس 2009

شايد ندانيد که بر خلاف ادعاهای مبنی بر آزادی جريان اطلاعات ، مکانهای بسياری در گوگل ارت به دلايل سياسی و نظامی سانسور می شود. عمده اين موارد مربوط است به مکانهايي که رويت آنها از طريق گوگل ارت ممکن است احيانا مشکلات امنيتی برای حاکمان آمريکا داشته باشد. در ادامه فهرست 13 مکان از دهها مکانی که توسط گوگل ارت سانسور شده است را جهت اطلاع می نويسم البته مکان های بیشتری هم وجود دارد …

google earth
1- کاخ سفيد آمريکا : بنا به دلايل امنيتی تصاوير کامل و واضحی از مقر رييس جمهور آمريکا در گوگل مپ و گوگل ارت به نمايش در نمی آيد.
2- کنگره آمريکا : در ابتدای راه اندازی گوگل مپ تصاوير کنگره بصورت تيره نشان داده می شد اما اخيرا اين
مورد برطرف شده و جای آن را تصاوير قديمی گرفته است.
3- محل اقامت ديک چينی: محل اقامت معاون اول رييس جمهور آمريکا نيز در گوگل ارت ناواضح ديده می شود ، اين در حالی ست که تمام مناطق اطراف آن واضح ديده می شود.
4- پايگاه هوايي Soesterberg در هلند که محل نگهداری هواپيماهای استراتژيک F-15 آمريکايی ست در گوگل ارت سانسور شده است.
5- PAVE PAWS در ايالت ماساچوست آمريکا که محل اصلی رادار های اخطار حملات موشکی به آمريکا ست ناواضح و سانسور شده است.
6- هوتل  شط العرب در بصره عراق : اين هوتل که محل اقامت سربازان انگليسی در بصره است احتمالا بعد از انتشار اخباری مبنی بر اينکه ممکن است با استفاده از اطلاعات گوگل ارت مورد حمله قرار گيرد از نقشه های گوگل پاک شده است.
7- شهر Leeuwarden در هلند يکی از مراکز و پايگاههای اصلی فرماندهی و عمليات هوايي ناتو در شمال اروپاست . با زوم کردن روی نقشه و مقايسه آن با مناطق اطراف متوجه می شويم که طراحان نقشه های گوگل به جای اين شهر چمن کاشته اند !!
8- پايگاه هوايي ريمس در فرانسه : تنها ساختمان اين پايگاه هوايي در نقشه های گوگل بصورت شطرنجی نمايش داده می شود.
9- Novi Sad در صربستان : اين پايگاه نظامی هم بصورت کاملا مبهم و نا واضح مشاهده می شود.
10- پايگاه هوايي Kamp van Zeist در انگلستان که يکی از پايگاههای مقدم آمريکا به شمار می آيد بطور رسمی در نقشه های گوگل مخدوش و غير قابل نمايش شده است.
11- آژانس C-3 ناتو در بروکسل بلژيک : اين محل يک انستيتوی علمی ست که جهت پشتيبانی علمی نيروهای ناتو احداث شده است. اين ساختمان نيز بطور کامل سانسور شده است.
12- محل ساختمان جديد سفارت آمريکا در هلند : اين محل نيز بطور کامل در گوگل ارت مخدوش شده است.
13- پايگاه هوايي رامستين در آلمان : اين پايگاه که به عنوان يکی از مراکز فرماندهی ناتو ياد می شود ، در جنگ عراق مورد استفاده نيروهای آمريکايي و متحدانش قرار گرفت. هواپيماهای استراتژيکی توسط نيروی هوايي آمريکا در اين محل نگهداری می شود. اين پايگاه نيز بطور کامل توسط گوگل ارت سانسور شده است.

بدون پاسخ برای "13 مکان سانسور شده در گوگل ارٍت"

نوشتن نظر